
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.8 A |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Max Output Current | 1.8 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 690 ns |
| Quiescent Current | 340 µA |
| Propagation Delay | 690 ns |
| Channel Type | Synchronous |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 10 ns |
| Rise Time | 15 ns |
| Nominal Supply Current | 2.1 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.2 V |
| High Side Voltage | 118 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
